Eesti keeles Eesti keeles

Saadjärve Jahtklubi 

jahtkl ko

Saadjärve Loodusõpe tegutseb Tartu vallas, kauni Saadjärve kaldal ja järvel.  Pakub aktiivse puhkuse veetmisvõimalusi:

• parvsaun
• mootorpaadid, purjekad, kanuud
• tõukekelgud, jääpurjekad
• sünnipäevad, suvepäevad, firmaüritused, meeskonnakoolitused
• loodusõppeprogrammid ja matkad (jalgsi, ratta või parvlaevaga)
• kalastusretked
• purjetamise algõpe
• suitsukala ja angerjasupp

Majutuse võimalus 700m kaugusel Tabivere rahvamajas,  4,5 km kaugusel Äksi Motorantos ja 6,3 km kaugusel Mäeotsa Puhketalus
Telkimine Tabivere rannas

 

 

Saadjärv

saadjarv1k

Saadjärv on järv Eestis Jõgeva ja Tartumaa piiril, Tartust 15 km põhja pool Tabivere ja Äksi aleviku lähedal. Saadjärv on suurim Vooremaa järv ja jääb Vooremaa maastikukaitseala piiridesse. Pindala 723 ha, suurim sügavus 25 m. Saadjärv on ainus järv, mis kuulub nii Eesti 10 kõige suurema kui ka 10 kõige sügavama järve hulka. Järve ääres on supelrannad.

 Saadjärve kaldal asub kaks mõisa: Kukulinna ja Saadjärve mõis. Saadjärv on seotud Kalevipoja muistenditega.  Saadjärv on pindalalt Eesti neljas järv ja veemassilt Eesti kolmas järv 56,6 mlm m3, keskmine sügavus 8 m, vee läbipaistvus kuni 6 m. Saadjärvel harrastatakse süstemaatiliselt purjesporti nii suvel (korraldatakse üle-eestilisi ja rahvusvahelisi regatte) kui ka talvel jääpurjetamist. Saadjärvel on purjetatud aastakümneid ning purjetamistraditsioon ulatub juba aastasse 1953 ning ainsana Tartu maakonna neljast olulisimast veekogust (lisaks siis veel Võrtsjärv, Peipsi järv ja Emajõgi) on Saadjärvel välja arenenud terviklik jahisadam. Saadjärvel on kaks korda toimunud Euroopa juunioride jääpurjetamise meistrivõistlused (1999. ja 2003. a.) Saadjärv on Eesti üks olulisemaid looduspärle, mis on ka tähtsaim turismiobjekt Vooremaa looduspargis.

Ilm Saadjärvel:

Sündmused

sündmus 

Saadjärv, Saadjärve Jahtklubi ja kõrval asuv Tabivre rand on suurepärane koht sündmuste korraldamiseks, kuhu on võimalik ka väga lihtsalt kohale tulla, asume Tartust 22 km kaugusel. Meie kavas on nii sportlikud kui meelelahutuslikud üritused, seega tegevust jätkub kõigile. Selleks, et ürituste kavaga kursis olla, soovitame aeg-ajalt meie kodulehte vaadata või liituda avalehel meie uudiskirjaga. 

Ürituste kalender