Eesti keeles Eesti keeles

Parvsaun

parvkodukas

Reisijaid mahutab kuni 30. Liigub mootori abil (optimaalne kiirus 2-3 sõlme). Parve täielik kandejõud on kuni 5 tonni. Parve teki pindala 60 m2, parvel on olemas lauad ja pingid, WC ja hubane valgustus. Päikesetekilt avaneb looduskaunis vaade Vooremaale. Parvel on suure aknaga hubane saun, mis mahutab lavale korraga kuni 6 inimest. Saunas olemas soe vesi. Parvel viibimise ajal on võimalik kasutada söegrilli ja endale ise meelepärane söök valmistada. Meeleolu loomiseks on muusika kuulamise võimalus ja otse saunast saab ennast mõnusasse Saadjärve kasta ning lubada endale suplus. Parvsaunale on võimalik tellida toitlustamist, eriti populaarne on Saadjärve angerjast valmistatud uhaa. 

Suitsukaladest pakume linaskit, ahvenat, siiga, rääbist ja angerjat, mis end parasjagu kergemini kätte annab :)

Parvlaev on mõeldud näiteks:

 • Huvisõitudeks Saadjärvel ja loodusõppeprogrammide läbiviimiseks
 • Matkajate teenindamiseks, nii jalgsi kui jalgratastega
 • Lastelaagrite ja laste gruppide teenindamiseks (Saadjärv asub Vooremaa maastikukaitsealal, jahtklubi kaugus   Elistvere loomapargist 6,5 km, Jääaja Keskusest 6,5 km, Vudila Mängumaast 9 km, Äksi Motorantso 4,5 km ja  Mäeotsa Puhketalu 6,3km)
 • Spordiürituste teenindamisel, ülejärve ujumine ja purjeregattidel
 • Purjetamiskursuste (purjelaud ja  või purjepaat) läbiviimisel nii täiskasvanutele kui noortele. Parvlaevaga on võimalik kaasa võtta kaaskonda ja kogu varustust ja see loob võimaluse kursuseid läbi viia ilma kaldale tulekuta. Laevaga saab sõita purjetamise õppimiseks järve sobilikku ossa, mis jääks järve suhtes alltuule
 • Parvlaev on heaks võimaluseks mitmesuguste külaliste vastuvõtuks ja ürituste ja piknike korraldamiseks. huvisõidule järvel lisab atraktiivsust asjaolu, et järvelt on väga kaunid vaated, hästi nähtavad on nii Kukulinna kui Saadjärve mõis.

Purjetamine

purjetamine kodukas

Purjetamine on põhitegevus Saadjärvel ning võime julgelt väita, et tegemist on ühe parima kohaga Lõuna-Eestis. Tegevust leiavad nii algajad, kellele korraldame koolitusi, kui ka edasijõudnud kes saavad iseseisvalt purjetada ja mõõtu võtta regattidel. Järv on piisava suurusega ning enamasti on meil ka piisavalt tuult. Boonusena on ümberringi vaikus ja kaunis loodus. 

Paketid

paketid

Meie juures saad kiirelt ja paindlikult koostada endale täpselt sobiva vaba aja veetmise paketi, milleks võib olla seiklus perega, raju poissmeeste pidu, tüdrukute õhtu, firma suvepäevad või lihtsalt mõnus olemine sõpradega kaunis looduses.

 

Kultuurilooline  Parve- ja  purjeretk Saadjärvel – Kalevipojast kaunite mõisateni

mõis

 • Kirjeldus: Parvlaeval või purjekal tutvutakse Saadjärve ja Vooremaa maastikuga ning saadake ülevaade piirkonna kultuuriloost. Parve või purjeretk algab Saadjärve Jahtklubist Tabivere rannas. Gruppe saab vastu võtta ka Jääaja Keskuse juures. Vajalik on ilmastikule vastav riietus, päästevesti saab jahtklubist.

 

Osavõtjate arv: 2 – 30 inimest (ühele purjepaadile mahub 2 – 6 inimest, võimalus on sõita üheaegselt mitme purjekaga). Parvlaevale Linda mahub korraga kuni 30 inimest.

Valida saab retkeks  kas  purjejahi või  parvlaeva, sõltub külastajate soovist ja ilmast.

Kestus: 2 - 4 tundi

Eesmärk:

 • Kaldal saavad osalejad algteadmised reeglitest ja veeohutusest, kuidas käituda maastikukaitsealal ning veepeal olles parvel ja  purjejahil.
 • Parvetades või purjetades vaatlevad osavõtjad Vooremaa maastikku ja tutvuvad Saadjärve kui elukeskkonnaga ning saavad teadmisi kaladest, veelindudest- ja taimedest. Võimalus on mõõta järve sügavust, vee läbipaistvust ja temperatuuri. (Saadjärv on 6 km pikk ja kuni 2 km lai).
 • Osalejad otsivad Kalevipoja jälgi maastikul (Kalevipoegade  lingukivid järves ja järve ääres, Kalevipoja säng, künnivaod) ja meenutavad lugusid Eesti rahvuseeposest.
 • Osalejad saavad teadmisi piirkonna ajaloost, külaelust ning mõisakultuurist Äksi kiriku, Kukulinna ja Saadjärve mõisate näitel.
 • Lisateenusena on võimalik tellida angerjasuppi või suitsukala (Saadjärve kaladest) ning kasutada sauna ja kümblustünni.
 • Soovikorral täiendatakse programmi teiste puhkepiirkonna vaatamisväärsuste külastamisega.